skip to Main Content

PROJEKT MACIEJEWKA

Nasza historia

Wszystko zaczęło się od naszego przyjaciela Piotra z Sanoka. To on odkrył te tereny i rozpoczął budowę chat. Człowiek tak jak my zafascynowany Bieszczadami i miłośnik przyrody. Jedną z chat niemal ukończył, drugą zastaliśmy w stanie surowym.

Szukając swego kawałka świata, trafiliśmy do Zahoczewia i przejęliśmy stery. My, czyli Ewa i Maciej Mimiec, dwójka marzycieli, kochających przyrodę, którzy zawsze dążyli do tego, żeby jednego dnia zaopiekować się skrawkiem natury, gdzie moglibyśmy żyć w symbiozie z lasem i najróżniejszymi zwierzętami.

W tworzeniu tego magicznego i klimatycznego miejsca miało swój udział wiele osób – mistrzowie rękodzieła, artyści, sąsiedzi i rodzina. Staraliśmy się, aby nasze chaty były komfortowe, pełne ciepła i przyjaznej atmosfery.

SIEDLISKO

Nasze siedlisko to ponad 7 hektarów Bieszczadów, znajdziecie tu jedne z najpiękniejszych i zróżnicowanych gatunkowo łąk, lasy, potok, nasz ogród organiczny oraz wiele majestatycznych i urokliwych starych drzew owocowych – pozostałości po osadnictwie Bojków. Oprócz naszego małego zwierzyńca, czyli zaadoptowanych psów: Alberta i Miśka, kota o imieniu Myszka, na polanach często można zaobserwować sarny, jelenie, zające oraz żubry. W powietrzu natomiast znajdziecie dużą różnorodność gatunków ptaków, między innymi myszołowów, jastrzębi, kopciuszków i dzięciołów.

NASZ MAŁY ŚWIAT

Razem tworzymy taki mały świat – MACIEJEWKĘ. Agroturystkę, w otworzeniu której pomogło nam nabyte przez lata doświadczenie i walory naszego malowniczego siedliska. Będąc u nas gdzie jest się otoczonym przez zieleń i piękny górski krajobraz, goście czują się swobodnie i naprawdę odpoczywają. Tu wśród ciszy i świeżego powietrza można pobyć z przyrodą, rano na tarasie zjeść śniadanie ze świeżo upieczonym chlebem, a wieczorem przy lampce wina poznać bliżej naszą kuchnię, inspirowaną smakami świata.

ZAPROSZENIE

Nasza Maciejewka to klimatyczne miejsce, pełne uroku i otulone malowniczymi krajobrazami. Posiadamy bogaty zbiór książek i albumów o Bieszczadach i okolicach. Pokazują charakter, historię i piękno tej polskiej krainy. Bieszczady to miejsce uduchowione, gdzie świat natury gra pierwsze skrzypce.

Jeśli chcecie bliżej je poznać to zapraszamy do MACIEJEWKI.

Back To Top